2. Световен футбол
  3. Носителят на Копа Либертадорес напусна надпреварата (видео)

Носителят на Копа Либертадорес напусна надпреварата (видео)

Турнирът на Южна Америка продължава без Верон, Адриано и Вагнер Лав

Най-авторитетният футболен турнир в Южна Америка Копа Либертадорес ще има нов шампион, след като носителят на трофея от 2009 год. Естудиантес (Ла Плата, Аржентина) бе елиминиран. В четвъртфинален мач-реванш Естудиантес се наложи над гостуващия Интернасионал (Порту Алегре, Бразилия) с 2:1, но с общ резултат 2:2 приключи участието си заради допуснатия гол на своя терен.

Попадението бе дело именно на Джулиано, който се разписа в 88-ата минути, за да оформи крайния резултат. Точни за домакините бяха Гонсалес, който се разписа за 1:0 в 19-ата мин. и Перес, който вкара своя гол в 21-ата мин. на „Естадио Хорхе Луис Харчи”. Това обаче не бе достатъчно и аржентинският тим не намери място сред първите четири.

Така в спор за място на финала Интернасионал ще се изправи срещу Универсидад Де Чили, който отстрани бразилския Фламенго.

В четвъртфинална среща-реванш Универсидад Де Чили отстъпи у дома от бразилския Фламенго с 1:2, но с общ резултат 4:4 намери място на полуфиналите благодарение на повечето си голове на чужд терен. Резултатът на „Естадио Насионал” бе открит от бившия нападател на ЦСКА (Москва) Вагнер Лав, който се разписа в 45-ата мин., но Монтило възстанови равенството в 73-ата мин. Крайното 1:2 оформи бившият играч на Интер (Милано) Адриано в 78-ата мин.

Същевременно гостите завършиха срещата с 9 души, след като Уилямс (89’) и Лав (90’) получиха червени картони.

Припомняме, че полуфиналите и финалът в турнира ще се играят през юли и август, тъй като след 20 дни започва Световното първенство в ЮАР.