2. Световен футбол
  3. ОБЗОР: Португалия отърва голям резил по пътя към Мондиал 2022, разбиха носа на Роналдо (ВИДЕО)

Турция с първа грешка в квалификациите, вижте резултатите от играните днес мачове

Португалия се нуждаеше от обрат срещу Люксембург, за да запише втора победа в квалификациите за Мондиал 2022. Скромният тим на домакините изненадващо поведе в резултата. Разписа се Родригес след половин час игра. Звездата на Ливърпул Жота изравни в добавеното време на първата част. Малко след началото на второто полувреме Кристиано Роналдо направи обрата пълен, а Палиная оформи крайния резултат.

Попадението на Роналдо беше негово 103-о за националния тим. Така той вече е само на 6 попадения от рекорда на иранеца Али Даеи (109 ). През първото полувреме носът му беше разбит при борба за топката, но бързо се завърна в игра. Португалците се изравниха на върха на класирането със Сърбия и по всичко изглежда, че борбата за първото място ще е между двата отбора.

Нидерландия записа втора поредна победа в група "G" на световните квалификации. "Лалетата" разбиха със 7:0 Гибралтар като гости и събраха 6 точки, колкото има и Черна гора. Начело остава Турция със 7 точки след сензационно равенство срещу Латвия (3:3). Южните ни съседи изпуснаха успеха, въпреки че водеха с 3:1 до 52-ата минута на мача в Истанбул.

Белгия помете с 8:0 Беларус в среща от група "Е" на световните квалификации. Така "червените дяволи" записаха втори успех след 3:1 над Уелс, като имат и едно равенство - 1:1 с Чехия. Селекционерът Роберто Мартинес остави на скамейката лидерите на отбора Ромелу Лукаку и Кевин де Бройне, като заложи на доста от резервите.