2. Световен футбол
  3. Оклънд Сити спечели Шампионската лига на Океания

Оклънд Сити спечели Шампионската лига на Океания

Отборът се наложи над Тийм Уелингтън след изпълнение на дузпи

Новозеландският Оклънд Сити победи сънародниците си от Тийм Уелингтън с 4:3 след изпълнение на дузпи и спечели за пета поредна година Шампионската лига на Океания по футбол. Португалският нападател Жоао Морейра изведе шампионите напред след точно изпълнена дузпа в 14-ата минута на финала на стадиона в Сува, Фиджи. Дебютантите н надпреварата от Уелингтън стигнаха до изравняване 11 минути преди края след точен изстрел на Иън Хог. Това беше и първо попадение във вратата на Оклънд Сити в тазгодишното издание на турнира.

В 111-ата минута на продължението възпитаниците на испанския специалист Рамон Трибулиеч получиха право да изпълнят втора дузпа след игра с ръка в наказателното поле. Футболистите на Уелингтън яростно оспорваха решението на съдията, а заради бурния си протест Крис Бейл получи червен картон. Дарън Уайт застана зад бялата точка, но вратарят Майкъл О'Кийф спаси удара му. При дузпите и двата отбора направиха по един пропуск до 3:3, но при петите изпълнения Хог стреля над гредата, а Ким Де-ук реализира и гарантира на Оклънд Сити седми трофей от надпреварата и виза за Световното клубно първенство на ФИФА през декември в Япония.

Меси: Първата цел е изпълнена