2. Световен футбол
  3. Оуклънд Сити изненада шампиона на Мароко на Световното клубно първенство

Оуклънд Сити изненада шампиона на Мароко на Световното клубно първенство

Новозеландците биха с 4:3 след дузпи и ще играят на полуфинал с африканския клубен първенец Ес Сетиф

Оуклънд Сити се класира за четвъртфиналите на Световното клубно първенство по футбол след победа с 4:3 след изпълнение на дузпи над домакина Могреб Тетуан. Редовното време завърши 0:0, а шампионите на Мароко разочароваха над 35 хиляди по трибуните на стадиона в Рабат и отпаднаха от надпреварата от полуаматьорите от Нова Зеландия.

Оуклънд Сити, който се класира за квалификациите в надпреварата като шампион на зона Океания, стигна до четвъртфиналите нае Световното клубно първенство едва за втори път при шестото си участие.

Могреб Тетуан се надяваше да повтори подвига на съгражданите си от Раджа Казабланка, които през миналия сезон достигнаха до финала, където загубиха от Байерн Мюнхен с 0:2.

Въпреки мощната подкрепа от трибуните, домакините не успяха да стигнат до попадение, а при дузпите Мехди Халати направи фатален пропуск при петите изпълнения, след като Сани Иса беше дал аванс на новозеландците от 4:3.

Така Оуклънд продължава напред, а на четвъртфиналите в събота ще срещне африканския клубен първенец ЕС Сетиф от Алжир.