2. Световен футбол
  3. Оуклънд Сити стана шампион на Океания

Оуклънд Сити стана шампион на Океания

Новозеландският Оуклънд Сити стана шампион на Океания по футбол и спечели право на участие на Световното клубно първенство

Новозеландският Оуклънд Сити стана шампион на Океания по футбол и спечели право на участие на Световното клубно първенство. Възпитаниците на Рамон Трибюлиет победиха първенеца на Хаити - Тефана с 1:0 като гост във финалната среща-реванш и с общ резултат 3:1 заслужиха трофея.

Оуклънд беше спечелил първия мач като домакин с 2:1, а испанският нападател Манел Еспозито вкара единственото попадение през първото полувреме на втората среща. Гостите бяха поставени под сериозен натиск в последните 20 минути на мача, след като Алекс Федеритис получи червен картон. Тефана натисна, но Оуклънд удържа и заслужи четвърта титла на Океания в историята си.

Перу излъга Уругвай и изплува от дъното

Перу победи Уругвай с 1:0 у дома и записа първи успех в квалификациите за Мондиал 2026