2. Световен футбол
  3. Пълен обрат донесе на Бразилия победата над Чехия в контрола (ВИДЕО)

Пълен обрат донесе на Бразилия победата над Чехия в контрола (ВИДЕО)

"Селесао" надви съперника ни за Евро 2020

Един от съперниците на България в квалификационната група А за Евро 2020 Чехия загуби с 3:1 от Бразилия в контролна среща, играла се на стадион "Синобо" в Прага.

Срещата започна добре за домакините, които записаха два опасни изстрела по посока на Алисон чрез Патрик Шик и Шоучек. Бразилците отговориха с шут на Каземиро, уловен от Павленка.

Стигна се до 37-та минута, когато Павелка изведе чехите напред. Селесао се опита веднага да се върне в мача, но удар на Лукас Пакета мина встрани от целта. Само четири минути след започването на второто полувреме обаче Роберто Фирмино отбеляза за 1:1.

Наставникът на Чехия Ярослав Силшави направи набързо няколко промени, които успяха да донесат малко повече динамика в отбора му, но защитата на южноамериканците се справи с атаките.

След час игра Коутиньо и Давид Нерес стреляха, но без успех. Така в 83-та минута нападателят на Манчестър Сити Габриел Жезуш се възползва от комбинация с Нерес, за да забие втори гол за гостите. В първата минута на продължението отново той бе точен, за да оформи крайното 3:1.