2. Световен футбол
  3. Панама викна халф на Етър и защитник на Левски

Панама викна халф на Етър и защитник на Левски

Полузащитникът на „Етър“ Мартин Моран получи повиквателна за националния отбор на Панама до 21 години, който ще участва в неофициалното световно първенство за младежи в Тулон.

Част от състава е и бившият защитник на „Етър“ и настоящ на „Левски“ Хосе Кордоба.

20-годишният Моран, който пристигна във Велико Търново през зимата, се утвърди сред титулярите на „Етър“ в последните мачове и играе много силно, като срещу „Добруджа“ вкара и първия си гол с виолетовия екип.

Отборът на Панама се събира утре, 25 май, а първият двубой е срещу домакина Франция на 29 май. Следващите две срещи са с Аржентина (1 юни) и Саудитска Арабия (4 юни).

В петък на „Етър“ предстои бараж за влизане в елита срещу „Ботев“ (Враца), след който Мартин Моран ще се присъедини към лагера на Панама, съобщават от Велико Търново и допълват:

Международният рефер Волен Чинков ще ръководи баража, който е от 20:00 часа на стадион “Славия”.

Негови асистенти са Дениз Соколов и Димитър Д. Димитров. Четвърти съдия е Димитър Димитров, свирил неотдавна дербито на “виолетовите” със “Спартак” (Варна).

ВАР-съдия ще бъде Ивайло Стоянов, а негов асистент – Иво Колев. Съдийски наблюдател е Атанас Бозев.