2. Световен футбол
  3. Парагвай и Уругвай се поздравиха с победи в световните квалификации (ВИДЕО)

Парагвай и Уругвай се поздравиха с победи в световните квалификации (ВИДЕО)

Урусите удариха Чили с 3:0, а гуараните се справиха с Боливия с 2:1

Отборите на Уругвай и Парагвай записаха победи тази нощ в световните квалификации в зона Южна Америка. Урусите се наложиха с 3:0 над Чили, а парагвайците се добраха до 2:1 над Боливия.

Уругвай нямаше особени проблеми в домакинството си на Чили и постигна доста по-лесна победа от очакваното. Диего Годин в 23-ата, Алваро Перейра в 62-ата и Мартин Касерес в 68-ата минута бяха точни за успеха на своя тим.

В същото време Парагвай трябваше доста повече да се потруди в мача с Боливия. Гостите първи откриха резултата чрез Дук в 60-ата минута, но "гуараните" успяха да направят пълен обрат само за три минути, като първо Лескано изравни в 62-ата минута, а след това Бариос донесе успеха на своя тим в 65-ата минута.