2. Световен футбол
  3. Парагвай отново спря Бразилия на Копа Америка (ВИДЕО+СНИМКИ)

Парагвай отново спря Бразилия на Копа Америка (ВИДЕО+СНИМКИ)

„Гуараните” отстраниха „златистите” за втори пореден път с дузпи на ¼-финалите

Парагвай се класира за полуфиналите на турнира Копа Америка, след като във второ поред издание отстрани Бразилия след дузпи на ¼-финалите.

Този път редовното време приключи при резултат 1:1, но впоследствие „гуараните” триумфираха с 4:3.

„Селесао” започна силно мача и откри резултата в 15-ата минута, когато Дани Алвеш центрира към пеналта, а там Робиньо от движение засече топката в мрежата за 1:0.

Парагвай отговори подобаващо и опита да изравни, но не успя да стори това до почивката.

След паузата обаче тимът не спря с натиска и в 70-ата минута Тиаго Силва игра с ръка при борба за висока топка в наказателното си поле.

Съдията посочи точката за изпълнение на дузпа, зад която застана Дерлис Гонзалес и хладнокръвно изравни в 72-ата минута.

В крайна сметка мачът заръши наравно и по правилата на Копа Америка победителят се определя с директно изпълнение на дузпи, без продължения.

При ударите от бялата точка нервите на бразилците отново не издържаха. Евертон Рибейро пропусна втория удар за своя тим, а след това Дъглас Коста също не успя да уцели вратата при четвъртия опит.

Младият Дерлис Гонзалес пък се превърна в герой за своя тим, като вкара втората си дузпа в двубоя и прати Парагвай на полуфинал.

Там съперник ще бъде Аржентина. Другата двойка е Чили - Перу.

Меси: Първата цел е изпълнена