2. Световен футбол
  3. Пато вкара два гола за успеха на Сао Пауло срещу Данубио (ВИДЕО)

Пато вкара два гола за успеха на Сао Пауло срещу Данубио (ВИДЕО)

Победата позволи на Сао Пауло да излезе временно начело в класирането в група "2" с 3 точки от 2 мача, докато за Данубио това бе втора загуба

Алешандре Пато вкара два гола, а неговият Сао Пауло (Бразилия) разби гостуващия Данубио (Уругвай) с 4:0 във втори мач и за двата тима от груповата фаза на турнира Копа Либертадорес. Бившият футболист на Милан се разписа в 3-ата и 40-ата минута, а другите две попадения вкараха Рейналдо и Кафу през втората част. Между третия и четвъртия гол гостите останаха с 10 човека на терена, след като Перейра беше изгонен с директен червен картон.

Победата позволи на Сао Пауло да излезе временно начело в класирането в група "2" с 3 точки от 2 мача, докато за Данубио това бе втора загуба. В друг мач от снощи Естудиантес Ла Плата (Аржентина) разби с 3:0 еквадорския Барселона. За радост на феновете на домакините и трите гола вкара централният нападател Гуидо Карийо, който се разписа в 16-ата, 36-ата и 74-ата минута. Победата изстреля Естудиантес на първо място в група "7" с три точки, като това бе първи мач и за двата отбора.

В останалите две срещу Университарио Сукре и Крузейро (Бразилия) завършиха наравно 0:0 в Боливия, а мексиканският Атлас надигра като гост Атлетико Минейро (Бразилия) с 1:0. Единствения гол в срещата отбеляза Кристиан Суарес в 88-ата минута, пет след като се появи като резерва на мястото на Кено. Загубата беше втора за Атлетико в турнира, с която отборът остава последен в група "1", докато Атлас е на трето място с три точки.