2. Световен футбол
  3. Перу шокира Колумбия в края (ВИДЕО)

Перу шокира Колумбия в края (ВИДЕО)

С 1:0

Перу измъкна изключително ценна победа с 1:0 в гостуването си на Колумбия от 15-ия кръг на световните квалификации в зона "Южна Америка". Това бе изключително важен успех за гостите, тъй като бе срещу пряк конкурент в битката за Топ 4 и за класиране на Мондиал 2022.

Домакините има доста за какво да съжаляват, тъй като бяха по-активният отбор в по-голяма част от мача, отправиха куп удари, но повечето от тях не бяха точни и като че ли това се оказа фатално, докато "Инките" се възползваха от едно от малкото си положения.

Перу стигна до успеха в края на мача. Това се случи в 85-ата минута, когато Кристиан Куева успя да изведе Едисон Флорес на скорост, той напредна и с мощен шут в близкия ъгъл вкара за 0:1.

Така Перу изпревари днешния си опонент и излезе на 4-ото място във временното класиране с 20 точки. Колумбия пък остава на 6-ата позиция със 17 точки.