2. Световен футбол
  3. Портланд и Кълъмбъс ще играят за титлата в МЛС (ВИДЕО)

Портланд и Кълъмбъс ще играят за титлата в МЛС (ВИДЕО)

Кълъмбъс Крю поднесе изненадата и изхвърли в полуфиналите фаворита Ню Йорк Ред Булс

Портланд Тимбърс и Кълъмбъс Крю се класираха за финала на американската Мейджър сокър лига. Портланд спечели срещу Далас с общ резултат 5:3 на финала в Западната конференция, докато изненадващо Калъмбъс изхвърли Ню Йорк Ред Булс на Изток.

След като спечели с 3:1 у дома преди седмица, днес Портланд стигна до 2:2 в реванша в Далас, което се оказа напълно достатъчно.

Далас, който до момента имаше 13 поредни домакински победи на своя "Тойота Стейдиъм", отстъпваше след 53 минути игра с 0:1, благодарение на гола на Фенендо Ади. Но в 68-ата минута Райън-Майкъл Холингсхед и пет минути след това Блас Перес обърнаха развоя на мача до 2:1.

Домакините от щата Тексас се хвърлиха с всички сили да заличат преднината на Портланд, които обаче стигнаха до 2:2 след перфектно разиграна контраатака и завършващ удар на Лукас Мелано в петата минута на добавеното време.

Калъмбъс пък отстъпи с 0:1 в Ню Йорк, но беше спечелил домакинския двубой с 2:0 и така продължава напред с общ резултат 2:1. Въпреки натиска през цялото времетраене, отборът на Ню Йорк Ред Булс стигна до попадение едва в 90-ата минута, дело на Остин Обанг.

Финалната среща е насрочена за другата неделя на стадиона в Калъмбъс, който има по-добър актив в редовния сезон от двата отбора.