2. Световен футбол
  3. Ривър Плейт удари класически Белграно и запази 4 точки аванс на върха (ВИДЕО)

Ривър Плейт удари класически Белграно и запази 4 точки аванс на върха (ВИДЕО)

Бока направи впечатляващ обрат за 3:2 при гостуването на Годой Крус

Ривър Плейт остава с 4 точки преднина на върха в първенството на Аржентина, след като разби Белграно с 3:0 в среща от 12-ия кръг на аржентинското първенство. Два гола за успеха на Ривър вкара колумибийският нападател Тео Гутиерес.

Леонел Ваньони откри резултата през първото полувреме, а Гутиерес покачи на 2:0 в 71-ата. Колумбиецът вкара за 3:0 четири минути преди края на мача.

Старши треньорът на Ривър Плейт Марсело Гаярдо заяви след края на мача пред репортерите:

"През второто полувреме се почувства умора в краката на всички, но Тео извади мача и постави ситуацията под контрол с двете си попадения".

При това положение лидерите в Аржентина имат 28 точки, четири пред Ланус и 5 пред Индепендиенте, които също постигнаха победи през уикенда. Ланус пречупи с 2:1 Дефенса и Хустисия, а Индепендиенте със същия резултат взе трите точки при гостуването си на Сан Лоренсо.

Бока Хуниорс се наложи с 3:2 при гостуването си на Годой Крус, въпреки че отстъпваше с 1:2 малко след началото на второто полувреме. Хуан Мартинес в 74-ата минута и Хонатан Калери в 82-ата гарантираха успеха. Бока е на 5-о място с 20 точки.