2. Световен футбол
  3. Рохо разкри какво им е казал Меси на почивката

Рохо разкри какво им е казал Меси на почивката

Вижте как звездата е надъхал съотборниците си за успеха

Героят на Аржентина Маркос Рохо, който вкара победния гол за своя отбор в жизненоважния двубой с Нигерия (2:1), разкри какво е казал Лионел Меси на своите съотборници на почивката.

Камерите показаха как капитанът на Аржентина събра своите съотборници в тунела преди началото на второто полувреме и произнесе пред тях мотивираща реч.

"Меси дойде при нас и ни каза да се успокоим и да не бъдем стресирани. Чувствахме се много нервни и това послание ни помогна. Лично на мен това ми вдъхна огромна увереност. Меси е нашият капитан, най-добрият капитан в света.

Той беше изключителен при първия гол. Меси каза на всички, че този мач е на живот и смърт. Можеше нещата да се развият лошо за нас, можехме да допуснем втори гол, но Лео не се предаде.

Той ми каза да тръгна напред. Каза същото дори на Хавиер Масчерано. Каза на всички да атакуваме, без значение какво ще се случи. Той наистина може да чете играта и всички рискове. Той е лидер. Най-добрият", заяви Рохо, чийто гол класира Аржентина на 1/8-финалите.