2. Световен футбол
  3. Роналдиньо поведе Атлетико Минейро към титлата (ВИДЕО)

Роналдиньо поведе Атлетико Минейро към титлата (ВИДЕО)

Роналдиньо поведе Атлетико Минейро към титлата в бразилското първенство по футбол, след като даде два голови паса за победата с 3:2 над отбора на Кларънс Сеедорф - Ботафого

Роналдиньо поведе Атлетико Минейро към титлата в бразилското първенство по футбол, след като даде два голови паса за победата с 3:2 над отбора на Кларънс Сеедорф - Ботафого. Това остави Атлетико на първо място в шампионата след 18-ия кръг, но лидерите имат и мач по-малко.

На втора позиция с три точки пасив се намира Флуминензе, който победи с 1:0 Спорт Ресифе. Андрезиньо даде аванс на гостите от Ботафого в 36-ата минута, но Атлетико стигна до изравнителното попадение само шест минути по-късно. През втората част се разигра бившата звезда на ПСЖ, Барселона и Милан - Роналдиньо, който подаде на Жо за 2:1, а само две минути преди края записа и втората си асистенция, от която Нето Берола оформи крайното 3:2. Преди победното попадение за Атлетико, Андрезиньо беше изравнил от дузпа.

Бившият нападател на ЦСКА (Москва) Вагнер Лов вкара единствения гол за победа на Фламенго с 1:0 над големия съперник Васко да Гама. Сантос пък спечели втори мач само за четири дни, след като завърналият се Олимпиадата Неймар помогна за крайното 3:2 над южноамериканския шампион Коринтианс.

Перу излъга Уругвай и изплува от дъното

Перу победи Уругвай с 1:0 у дома и записа първи успех в квалификациите за Мондиал 2026

Роналдиньо си купи футболен отбор

Бразилската легенда вече е собственик на Грийнвил

Меси след 1:1 с Венецуела: Беше ужасно!

Капитанът на Аржентина недоволства от състоянието на терена

Бразилия обърна Чили до 2:1 с късен гол на Луис Енрике

"Селесао" се изкачи до четвъртото място в квалификационната група на Южна Америка