2. Световен футбол
  3. Роналдо с два гола и изпусната дузпа при нова победа на Португалия (ВИДЕО)

Роналдо с два гола и изпусната дузпа при нова победа на Португалия (ВИДЕО)

"Мореплавателите" изместиха Унгария от второто място в група В след успех с 4:1 над Латвия

Португалия спечели с 4:1 двубоя си срещу Латвия в група В от квалификациите за Мондиал 2018. Кристиано Роналдо вкара на два пъти, уцели греда и пропусна дузпа, а по един път се разписаха Бруно Алвеш и Карвальо. Почетното попадение за Латвия вкара Зузинс през втората част. Така „мореплавателите” са вече с 9 точки и изместиха от второто място отборът на Унгария (7т.). Латвия остава на предпоследно място с три точки. Лидер е Швейцария, като „кръстоносците” имат четири победи от четири изиграни мача.

Португалия владееше повече топката през първата част и наложи своето темпо на игра, но трудно създаваше положения пред вратата на гостуващия тим.

Жоао Марио отправи далечен удар, но право във вратаря, а Тарасовс от малък ъгъл опита да изненада Руи Патрисио, но стражът на „мореплавателите” бе заел добра позиция и улови кълбото.

В 27-ата минута Нани бе спънат в наказателното поле и главният рефер отсъди дузпа, която минута по-късно бе превърната в гол от звездата на тима Кристиан Роналдо.

Резултатът остана непроменен до почивката и Португалия завърши първата част с гол аванс.

Домакините започнаха силно второто полувреме, а в 58-ата натискът им даде резултат. Нарушение срещу Андре Гомеш в пеналта доведе до втора дузпа и златна възможност за „мореплавателите” да удвоят, но този път Роналдо стреля в гредата, топката се отби и във вратаря и бе изчистена от бранител.

В 67-ата минута латвийците изненадаха неприятно домакините, изравнявайки резултата. Рудневс нанесе удар, който срещна защитник, топката се отби към резервата Зузинс, който с плътен шут към близкия на вратаря ъгъл направи 1:1.

Радостта им обаче не трая дълго, тъй като две минути по-късно Карвальо засече с глава центриране на Куарешма и покачи на 2:1.

Отново Куарешма направи решаващото подаване в 85-ата минута за Роналдо, който изкупи вината си за пропуснатата дузпа и вкара за 3:1. Звездата на Рела Мадрид можеше да вкара и трети, но нацели гредата в първата минута на добавеното време.

Секунди след това Бруно Алвеш оформи крайното 4:1.

В играните по-рано днес срещи Швейцария се наложи с 2:0 над Фарьорски острови, а Унгария отбеляза четири безответни гола на Андора.