2. Световен футбол
  3. Сан Лоренсо стартира с победа шампионата в Аржентина

Сан Лоренсо стартира с победа шампионата в Аржентина

Шампионът на страната Расинг Клуб загуби с 0:1 у дома от Росарио Сентрал

Носителят на Копа Либертадорес за миналия сезон Сан Лоренсо започна участието си в шампионата на Аржентина с победа 2:0 у дома срещу новака в елита Колон. В 30-ата минута Мауро Матос откри резултата с добавка, след като вратарят Хорхе Броун отби първия удар на нападателя на домакините. Точно 20 минути преди края на редовното време резервата Ектор Виялба оформи победата на Сан Лоренсо с 2:0, възползвайки се от асистенция на Леандро Романьоли.

Шампионът на страната Расинг Клуб загуби с 0:1 у дома от Росарио Сентрал. Гостите се възползваха от грешка на вратаря Себастиан Саха и Франко Черви донесе успеха за тях с гола си още в третата минута на срещата. Преди да допусне това попадение, Расинг записа клубен рекорд от 578 минути без получен гол. Преди два месеца отборът от Авеянада победи с категоричното 3:0 като гост Росарио Сентрал по пътя си към 17-ата титла в Аржентина. Тази нощ един от фаворитите за първото място в шампионата Бока Хуниорс играе у дома срещу Олимпо. Ривър Плейт гостува на спечелилия промоция в елита състав на Сармиенто.