2. Световен футбол
  3. Сърбия убедителен лидер след 2:0 над Фарьорски острови

Сърбия убедителен лидер след 2:0 над Фарьорски острови

Отборът на Сърбия постигна победа над тима на Фарьорски острови с 2:0 в мач от 7-ма квалификационна група. Попаденията бяха дело на Йованович (43’) и Съботич (62’). След този успех Сърбия се намира на първо място с актив от 18 точки, докато Фарьорски острови е на последно само с една.

Срещата започна с натиск на гостите от Сърбия, които владееха положението на терена. Сръбските нападатели направиха изключително много пропуски, които запазваха статуквото непроменено 0:0. Все пак падна гол в 43-ата минута, когато Йованович успя да се разпише във вратата на домакините. След този гол играчите от Сърбия се успокоиха и заиграха по-освободено. В 62-ата минута Съботич вкара втори гол за гостите и направи резултата 2:0. До края на срещата нямаше нови попадения, а Сърбия успя да спечели победата.