2. Световен футбол
  3. САЩ е на финал след 2:0 над Германия на световното, Хоуп Соло хвана дузпа (ВИДЕО)

Американките очакват победителя от втория полуфинал между Япония и Англия

САЩ елиминира Германия с 2:0 и ще играе на финала на Световното първенство по футбол  за жени. Карли Лойд откри резултата в 69-ата минута от дузпа, а Кели О'Хара затвърди успеха на американките с втори гол 6 минути преди края.

Атрактивната вратарка на САЩ Хоуп Соло за пореден път се превърна във важния играч, след като спаси дузпа в 60-ата минута, изпълнена от Селия Сашич. С поредния си мач без допуснат гол Соло регистрира пет поредни "сухи мрежи" на този турнир. По-късно днес пък е втората полуфинална среща между Япония и Англия.

Американките, които са втори в женската ранглиста на ФИФА, се чувстваха почти у дома си, тъй като публиката в Монреал сериозно ги подкрепяше. Положения за гол се откриха още пред ветеранката Мегън Рапино и пред Лорън Холидей, които бяха спасени от вратарката на Германия Надин Ангерер.

Меси: Първата цел е изпълнена