2. Световен футбол
  3. САЩ и Англия се класира за четвърфиналите

САЩ и Англия се класира за четвърфиналите

Отборът на САЩ се класира за четвъртфиналите на световното първенство по футбол за жени, което се провежда в Канада.

Отборът на САЩ се класира за четвъртфиналите на световното първенство по футбол за жени, което се провежда в Канада. Американките се наложиха над Колумбия с 2:0 с два гола през второто полувреме. На четвъртфиналите САЩ ще срещне тима на Китай, който елиминира Камерун след победа с 1:0. Отборът на САЩ игра цяло второ полувреме с човек повече след червен картон на вратаря на Колумбия Каталина Перес за фаул в наказателното поле срещу Алекс Морган. Аби Уамбах изпусна отсъдената дузпа, но само три минути по-късно Морган даде преднина в резултата за американките.

В 66-а минута реферът отсъди втора дузпа за САЩ и този път Карли Лойд бе точна за крайното 2:0. Четвъртфиналът между САЩ и Китай ще бъде повторение на финала на световното първенство през 1999 година, когато американките спечелиха спечелиха след изпълнение на дузпи. В друг осминафинал, игран снощи, Англия спечели трудно с 2:1 срещу Норвегия при близо 40-градусова жега. Норвежките поведоха с гол на Солвейг Гулбрандсен в 54-а минута, но Англия обърна мача след попадения на Стефани Хъфтън и Луси Бронз. В последния осминафинал тази нощ играят Япония и Холандия.

Меси: Първата цел е изпълнена