2. Световен футбол
  3. Сенегал удари Гана по най-болезнения начин (ВИДЕО)

Сенегал удари Гана по най-болезнения начин (ВИДЕО)

Резервата Муса Соу донесе успеха на Сенгал с 2:1 с последния удар в мача в 93-ата минута

Сенегал надви Гана с 2:1 по възможно най-драматичния начин на старта на битката в Група C в турнира за Купата на Африканските нации. За първи път Сенегал победи този съперник в надпреварата след три неуспешни опита досега.

И двата отбора са сред фаворитите на турнира в Екваториална Гвинея и затова двубоят бе очакван с нетърпение.

Двубоят в Монгомо започна ужасяващо за сенегалците. Техният вратар Кондул закъсня с излизането и спъна Кристиян Ацу, което доведе до дузпа. Капитанът на Гана Андре Аю заби с мощен шут под гредата в центъра на вратата за 1:0 в 14-ата минута.

Джилободжи пропусна да изравни почти веднага и насочи с глава в аут след корнер на Диуф. „Черните звезди” заиграха на контри, Джордан Аю пусна за Ацу, но крилото на Евертън показа неточен мерник.

Даме Н’Дойе се размина с директен червен картон за грубо влизане в краката на Ацу. Сенегал беше много опасен при статичните положения и защитникът на Генк Кара Мбодж нацели греда при опасен удар с глава.

Маме Диуф направи красива задна ножица, която обаче беше спасена от Брима.

Сенегал натисна в началото на втората част и най-сетне стигна до изравнителен гол. Суаре центрира, Диуф нацели гредата с удар с глава, но не се предаде и направи добавка на празна врата – 1:1.

Маме Диуф направи огромен пропуск в 66-ата минута, а същото стори и Диоп 10 минути преди края.

Сенегал не се отказа до самия край и натика съперника в неговата половина. В последната трета добавена минута на мача Куяте спечели висока топка, Сайвет намери Диуф, който изведе Муса Соу и резервата прати в мрежата с последния шут в мача.

В другия мач от групата Алжир среща ЮАР от 21:00.