2. Световен футбол
  3. Северна Корея вкара първи гол на Купата на Азия от 23 години, но се сбогува с турнира

Саудитска Арабия разгроми КНДР с 4:1

Саудитска Арабия запази шансовете си да се класира за втората фаза на турнира за Купата на Азия, след като размаза КНДР във втората си среща от група В на турнира. Така саудитите имат три точки, а севернокорейците остават последни без актив и отпадат.

Йон Ки-Нян откри за КНДР в 11-ата минута, като при попадението му имаше и известна доза шанс. След рикошет топката влетя в мрежата на вратаря Уалид Абдулах, което пък се превърна в първи гол за тази страна на финали за Купата на Азия от 23 години насам.

След това обаче Саудитска Арабия направи пълен обрат, с основна заслуга за който имаше Мохамед Ал Салауи, вкарал две попадения в рамките на 90 секунди през втората част. Наиф Назази изравни резултата в 37-ата минута, а Ал Салауи обърна развоя в 53-ата след като заби с глава подаване на Абдула Ал Зоари.

В 54-ата вече беше 3:1, след като Ал Салауи вкара втория си гол в мача. След този гол саудитците порпуснаха още няколко възможности за четвърти гол, но 13 минути преди края Науаф Алабид реши всичко с последния гол в мача от дузпа. Тя беше отсъдена заради игра с ръка на Ни Йон Джик, заради която му вдигнаха и червен картон.

Така Китай, Узбекистан и Саудитска Арабия имат по 3 точки преди мача между китайците и Узбекистан, който се играе в момента.