2. Световен футбол
  3. Шампионът Арсенал (Саранди) стартира сезона с щастлива победа в Аржентина

Шампионът Арсенал (Саранди) стартира сезона с щастлива победа в Аржентина

Гостите от Унион си вкараха автогол за 1:0

Шампионът от миналата година в Аржентина Арсенал (Саранди) започна с щастлива победа новото първенство. На собствен терен Арсенал се наложи с 1:0 над Унион (Санта Фе), като единственото попадение беше автогол на Оскар Лимия в 9-ата минута.

От тази година има малка промяна в първенството на Аржентина. То остава на два етапа, които обаче няма да носят имената Клаусура и Апертура, а вече ще бъдат наричани Инисиал и Финал. Победителите в двата етапа ще играят решителен мач за титлата Супершампион.

Победителят от миналогодишния турнир Апертура- Бока Хуниорс, беше пометен с 0:3 при гостуването си на Килмес. Мартин Каутеручо вкара два гола за домакините в 12-ата и в 85-ата минута, а Пабло Гарние добави трети в 61-ата.

В другите срещи от 1-ия кръг:
Велес Сарсфийлд - Архентинос Хуниорс 3:0
Расинг - Атлетико Рафаела 1:1
Колон - Ланус 1:0
Нюелс Олд Бойс - Индепендиенте 3:0.

Тази нощ първи мач след завръщането си в Примера играе Ривър Плейт - домакинство на Атлетико Белграно.

Перу излъга Уругвай и изплува от дъното

Перу победи Уругвай с 1:0 у дома и записа първи успех в квалификациите за Мондиал 2026

Роналдиньо си купи футболен отбор

Бразилската легенда вече е собственик на Грийнвил

Меси след 1:1 с Венецуела: Беше ужасно!

Капитанът на Аржентина недоволства от състоянието на терена

Бразилия обърна Чили до 2:1 с късен гол на Луис Енрике

"Селесао" се изкачи до четвъртото място в квалификационната група на Южна Америка