2. Световен футбол
  3. Шампионът Сантос обърна Хуан Аурих за Копа Либертадорес

Шампионът Сантос обърна Хуан Аурих за Копа Либертадорес

Фламенго и Олимпия направиха драматично 3:3

Миналогодишният шампион Сантос стигна до пълен обрат и победа с 3:1 срещу Хуан Аурих в среща от южноамериканския футболен турнир за Копа Либертадорес. Трите точки изравниха бразилския гранд с Интернасионал и Дъ Стронгест на върха в класирането в първа група.

Перуанците от Хуан Аурих поведоха в резултата с гол на Луис Карлос Техада в 15-та минута, но Сантос стигна до пълен обрат до края на полувремето чрез Хорхе Фусиле и Пауло Енрике Гансо. Последното попадение в падна в 69-та минута и негов автор беше Борхес, който получи голов пас от Гансо. Неймар пък пропусна да направи резултата 4:1, след като негов удар се отби от напречната греда зад Диего Пени в 87-та минута.

"Днес най-важни бяха трите точки", лаконичен беше Неймар, който е суперзвездата на южноамериканския футбол в момента.

В друг мач от вечерта в Копа Либертадорес Фламенго и Олимпия стигнаха до зрелищно равенство 3:3 в мач от втора група. Дарио Ботинели, Роналдиньо и Луис Антонио дадоха чист аванс от 3:0 за бразилците, но парагвайският им гост вкара три попадения в последните 13 минути. Точни бяха Пабло Себайо, Луис Кабайеро и Владимир Марин. Фламенго е лидер в групата с актив от пет точки, следван от Олимпия и Ланус с по четири. Последен е Емелек, който е с три точки.

Перу излъга Уругвай и изплува от дъното

Перу победи Уругвай с 1:0 у дома и записа първи успех в квалификациите за Мондиал 2026