2. Световен футбол
  3. Шотландия направи важна крачка към Мондиал 2010 – 2:0 срещу Македония

Шотландия направи важна крачка към Мондиал 2010 – 2:0 срещу Македония

Националният отбор на Шотландия направи изключително важна крачка към класирането си на Мондиал 2010 в ЮАР, след като надигра с 2:0 прекия си конкурент за 2-то място Македония. Срещата се игра на стадион „Хемпдън Парк” и бе от програмата на група 9 от зона Европа. За гостите 26 минути записа играчът на българския шампион Левски Дарко Тасевски, който се появи като резерва в 64-ата минута.

Двубоят бе доста интересен, а играчите на двата тима пропуснаха по половин дузина чисти голови положения. Най-деен от тима на гостите бе звездата на Лацио Горан Пандев, докато от домакините най-слаб пред гола бе Кени Милър. „Гайдарите” все пак успяха да открият първи в 56-ата минута, когато Стивън Флетчър качи топката на главата на Скот Браун и вторият вкара първото си попадение с екипа на Шотландия. Крайното 2:0 оформи Джеймс Макфадън в 81-ата, след като пое една топка от собствената си половина и след феноменален рейд премина през цялата отбрана и вратаря на Македония, преди да вкара кълбото в мрежата.

След тази победа домакините изместиха Македония от 2-ото място в група 9 и сега имат актив от 10 точки, на 11 от водача Холандия. Гостите пък се смъкнаха на 3-а позиция със 7 спечелени точки.

Платини с революционно предложение: Да играем с по 10 души