2. Световен футбол
  3. Швеция размаза Малта с 4:0

Швеция размаза Малта с 4:0

Отборът на Швеция постигна разгромна победа над тима на Малта с 4:0 в среща от 1-ва квалификационна група за Мондиал 2010. Домакините буквално разпиляха своите противници и правиха каквото си поискат на терена. Попаденията бяха дело на Калстроьом в 22-ата, Майсторович в 52-ата, Ибрахимович в 56-ата и Берг в 58-ата минути. След този успех шведите заемат 4-то място в групата, докато Малта е на последната 6-та позиция.

Домакините започнаха по-дейно срещата, овладявайки центъра на терена. Здравите и физически силни шведи имаха надмощие във всяка фаза на играта. Логичното се случи в 22-ата минута, когато Калстрьом успя да открие резултата със страхотно изпълнение. До края на първата част играчите в жълто имаха още няколко добри възможности за гол, но не успяха да ги реализират.

Второто полувреме бе далеч по резултатно, след като между 50-ата и 60-ата минути паднаха цели 3 гола. Първо в 52-ата минута Майсторович се разписа, а само 4 минути по-късно Ибрахимович направи преднината класическа. След още 2 минути Берг заби последния пирон в ковчега на малтийците. След този мач играчи от скандинавската страна се намират на 4-та позиция, докато Малта е на последно място с една единствена точка.