2. Световен футбол
  3. Скучно 0:0 на Судан - Гвинея-Бисау, Пеле се провали от дузпа (ВИДЕО)

Скучно 0:0 на Судан - Гвинея-Бисау, Пеле се провали от дузпа (ВИДЕО)

Двата отбора не показаха нужното ниво, за да стигнат до успех

Судан и Гвинея-Бисау направиха изключително скучен мач от група D от Купата на африканските нации. Двата отбора не успяха да си вкарат и завършиха наравно 0:0. Ключовият момент в мача дойде малко преди изтичането на редовното време, когато Гвинея-Бисау получи правото да изпълни 11-метров наказателен удар. Зад топката застана футболистът на Монако – Пеле, който направи пропуск.

В другия мач от групата, който се изигра по-рано днес, Нигерия победи с 1:0 Египет с гол на Келечи Ихеаначо.

В началните минути двата отбора си размениха по една голова опасност. В 7-ата минута опасен удар на Мама Балде беше блокиран. В ответната атака Судан имаше възможност да поведе. Абделразиг Омер пробва късмета си с удар от далечно разстояние, който не намери целта.

В 17-ата минута късметът покри суданците. Жозеф Мендеш засече с глава центриране в наказателното поле, но топката се отби от страничния стълб на вратата.

Пет минути преди края на първата част Мендеш отново се извиси и засече подаване, като прати топката над напречната греда.

Секунди преди почивката вратарят на Гвинея-Бисау трябваше да се намесва решително след хубав удар на Мохамед Абдел Раман.

След почивката двата отбора понамалиха оборотите и не предприемаха излишни рискове. В 82-рата минута гвинейците получиха златна възможност да решат мача в своя полза. Защитник на Судан извърши нарушение в наказателното поле и главният съдия посочи бялата точка. Зад топката застана Пеле, чийто удар беше отразен от вратаря Али Абдалах Абу-Ешреин. Последва добавка на Пикети, но топката се отби от напречната греда.

В последната минута от добавеното време Гвинея-Бисау не успя да се възползва от последната си възможност да се добере до крайния успех. Фредерик Менди беше намерен в наказателното поле, но Абдалах Абу-Ешреин отново беше на висота.