2. Световен футбол
  3. Тунис изхвърли Нигерия на 1/8-финал за Купата на африканските нации (ВИДЕО)

Тунис изхвърли Нигерия на 1/8-финал за Купата на африканските нации (ВИДЕО)

"Суперорлите" играха близо половин час с човек по-малко

Тунис се класира за четвъртфиналите от турнира за Купата на африканските нации, след като победи Нигерия с 1:0. В битка за Топ 4 тимът, воден от Далел Кадри, ще се изправи срещу Буркина Фасо, който по-рано днес победи Габон след изпълнение на дузпи.

Срещата в Гаруа не предложи нещо интересно през първото полувреме.

Развръзката дойде през втората част. Само две минути след началото, Юсеф Мсакни даде аванс на северноафриканците.

Десетина минути по-късно в игра за "суперорлите" влязоха двама от най-добрите офанзивни футболисти на отбора - Питър Олайника и Алекс Айоби, който обаче се превърна в антигерой за своите, изкарвайки си червен картон само седем минути на терена.

До края на срещата Нигерия опита всичко, но с 10 души силите на тима не стигнаха за изравнинелен гол и в крайна сметка радостта беше за Тунис.