2. Световен футбол
  3. Уругвай с ценен успех (ВИДЕО)

Уругвай с ценен успех (ВИДЕО)

Над Парагвай

Отборът на Уругвай постигна жизненоважна победа с 1:0 в гостуването си на Парагвай от 15-ия кръг на световните квалификации в зона "Южна Америка". Двата тима са преки конкуренти за последните две места, даващи право на участие на Мондиала в Катар, така че успехът на гостите е с двойна цена.

Мачът бе доста равностоен с положения и пред двете врати. Урусите обаче изглеждаха малко по-настоятелни и по-опасни в предни позиции. Те удариха и две греди чрез Луис Суарес и Диего Годин през първото полувреме.

В 50-ата минута гостите все пак материализираха превъзходството си. Тогава Луис Суарес получи извеждащ пас зад защитата и със страхотен шут от воле не остави шансове на вратаря за 0:1.

Домакините пък завършиха мача в намален състав, след като дълбоко в добавеното време Густаво Гомес си изкара втори жълт и червен картон за удар с лакът.

Това се оказа и единствения гол в мача, като Уругвай прибави ценни три точки в актива си, като вече има 19 и поне временно се изкачи до 4-ото място в класиренто. Тази загуба пък остави Парагвай на 9-ото място с 13 точки и на практика без шанс за класиране на Световното.