2. Световен футбол
  3. Велес би Сантос с минималното 1:0 у дома (видео)

Велес би Сантос с минималното 1:0 у дома (видео)

Аржентинският Велес неутрализира Неймар и успя да постигне важна домакинска победа с 1:0 срещу шампиона Сантос в първи четвъртфинален мач в турнира Копа Либертадорес

Аржентинският Велес неутрализира Неймар и успя да постигне важна домакинска победа с 1:0 срещу шампиона Сантос в първи четвъртфинален мач в турнира Копа Либертадорес. В 35-ата минута Мауро Оболо с глава реализира единственият гол в полза на домакините. Сантос не успя да създаде чисти голови положения пред вратата на Велес и на реванша ще има тежка задача, след като не можа да отбележи поне един гол на чужд терен.

В друга среща от директните елиминации в турнира Копа Либертадорес Бока Хуниорс също спечели с 1:0 домакинството си на Флуминензе. В 33-ата минута на срещата полузащитникът на бразилците Карлиньос получи червен картон и остави съотборниците си с човек по-малко на терена. Голът на победата за шесткратните носители на трофея от Аржентина вкара Побло Моше след асистенция на Дарио Цвитанич в началото на второто полувреме.

Перу излъга Уругвай и изплува от дъното

Перу победи Уругвай с 1:0 у дома и записа първи успех в квалификациите за Мондиал 2026