2. Световен футбол
  3. Вратарски гол класира Гана на полуфиналите

Вратарски гол класира Гана на полуфиналите

„Черните звезди” надделяха над Тунис с 2:1 след продължения

Националният отбор на Гана се класира за полуфиналите на турнира за Купата на Африканските нации, надделявайки с 2:1 над Тунис след продължения.

Редовното време на ¼-финалния сблъсък приключи при резултат 1:1, след като Джон Менса откри резултата с гол за Гана в 10-та минута, а малко преди почивката Сабер Келифа успя да изравни.

След паузата и двата тима действаха предпазливо и така се стигна до продължения. В тях се стигна и до развръзката, която дойде след фрапантна грешка на страна на Тунис – Махлути, който не успя да се справи с центриране на Баду в 102-ата минута и подари топката на Андре Айею, който без да чака втора покана я прати в мрежата му.

След още седем минути Тунис остана и с човек по-малко на терена, тъй като Абденур бе изгонен. Така „черните звезди” се класираха за полуфиналите, където ще се изправят срещу Замбия.