2. Световен футбол
  3. Япония разгроми Узбекистан с 5:1 пред 46 000 души (ВИДЕО)

Япония разгроми Узбекистан с 5:1 пред 46 000 души (ВИДЕО)

Аояма вкара страхотен гол, а след почивката се изсипа дъжд от голове в мрежата на узбеките

Япония победи Узбекистан с 5:1 в приятелски мач пред над 46 000 зрители в Тефу. Победата е втора поредна под ръководството на новия селекционер Вахид Халилходжич, който дебютира в петък при 2:0 над Тунис.

Тоширо Аояма даде аванс на японците в 7-ата минута с първото си попадение за националния отбор след фамозен далечен изстрел, дошъл след избиване на топката при корнер.

Десет минути след началото на втората част Шинджи Оказаки удвои. Гаку Шибасаки направи резултата класически в 80-ата минута, а малко след това Ислом Тухтахуджаев успя да върне едно попадение.

Такаши Усами вкара за 4:1 минута след гола на узбекистанците. В последната минута на редовното време Кенго Кавамата оформи крайното 5:1.

Япония продължи серията си от 9 поредни мача без загуба. Последното поражение на азиатския тим е на 14 октомври миналата година от Бразилия с 0:4.
Меси: Първата цел е изпълнена