2. Световен футбол
  3. Япония спечели за първи път турнира за купата на Източна Азия (ВИДЕО)

Япония спечели за първи път турнира за купата на Източна Азия (ВИДЕО)

На финала японците победиха Република Корея с 2:1

Япония победи Република Корея с 2:1 на Олимпийския стадион в Сеул и спечели за първи път турнира за купата на Източна Азия по футбол. Възпитаниците на Алберто Дзакерони завършиха на първо място в четиристранната надпревара със 7 точки. Втори остана защитаващият титлата си Китай с 5 точки, след като се наложи с 4:3 над Австралия в другия мач от последния трети кръг. Република Корея завърши трети с 2 точки, а Австралия остана последен с 1 точка.

Японците стигнаха до драматичен успех с гол на Йоичиро Какитани в първата минута на добавеното време. Какитани откри резултата в 25-ата минута след дълъг извеждащ пас на Тошихиро Аояма, но осем минути по-късно Юн Ил Лок изравни с удар от 15 метра. Домакините натиснаха в търсене на обрат, но в самия край Какитани с втория си гол донесе трофeя на Япония. той направи решаваща добавка, след като вратарят Юн Сун Рьон успя само да избие изстрел на Генки Харагучи.

Роналдиньо си купи футболен отбор

Бразилската легенда вече е собственик на Грийнвил

Меси след 1:1 с Венецуела: Беше ужасно!

Капитанът на Аржентина недоволства от състоянието на терена

Бразилия обърна Чили до 2:1 с късен гол на Луис Енрике

"Селесао" се изкачи до четвъртото място в квалификационната група на Южна Америка

Аржентина пак не победи след 1:1 с Венецуела (ВИДЕО)