2. Световен футбол
  3. Ясни са полуфиналите на световното клубно първенство

Ясни са полуфиналите на световното клубно първенство

Байерн (Мюнхен) среща китайци, вижте сблъсъците

Раджа (Казабланка, Мароко) постигна втора драматична победа и се класира за полуфиналите на световното клубно първенство по футбол, на което е домакин. Раджа победи Монтерей (Мексико) с 2:1 след продължение на четвъртфиналите, а редовното време завърши 1:1.

Домакините поведоха в 24-ата минута с гол на Шемседин Щиби, но мексиканците изравниха в началото на второто полувреме чрез Хосе Басанта. Победният гол за Раджа отбеляза Коуко Гуехи в 95-ата минута. Той се разписа с удар с глава след изпълнение на корнер.

В спор за място на финала домакините ще срещнат бразилския Атлетико (Минейро) на 18 декември.

Клубният шампион на Азия Гуанджоу (Китай) се наложи с 2:0 срещу Ал-Ахли (Египет) в друг четвъртфинален мач от турнира. Така китайците си осигуриха мач на полуфиналите срещу европейския клубен шампион Байерн (Мюнхен ) на 17 декември.

След нулево първо полувреме бразилският нападател Де Оливейра Кардосо Елкесон откри резултата в 49-ата минута, а аржентинецът Дарио Конка затвърди успеха на Гуанджоу с втори гол в 67-ата минута.

Четвъртфинални срещи на световното клубно първенство по футбол в Мароко:

Гуанджоу (Китай) - Ал-Ахли (Египет) - 2:0 (0:0)
Раджа Казабланка (Мароко) - Монтерей (Мексико) - 2:1 след  продължение (1:1 в редовното време)