2. Световен футбол
  3. ЮАР надигра Колумбия в контрола

ЮАР надигра Колумбия в контрола

С две спортни дузпи домакините на Мондиал 2010 Южна Африка победиха Колумбия в контролна среща

С две спортни дузпи домакините на Мондиал 2010 Южна Африка победиха Колумбия в контролна среща. Главният съдия от Кения Самуел Кипнгетич отсъди дузпа и за южноамериканския отбор, а срещата се игра пред 70 000 зрители на стадион "Сокър сити". Това е 10-ти пореден мач за Южна Африка без загуба под ръководството на Карлос Алберто Парейра.

В 18-та минута съдията позволи на капитана на домакините Теко Модисе два пъти да бие дузпата. Първоначално вратарят на гостите спаси, но страничния съдия реши, че стража Давид Оспина е мръднал от линията преди удара.

Три минути по-късно гостите получиха право да изпълнят дузпа и Джовани Морено изравни. В 58-та минута отборът на Южна Африка стигна до победата с нова дузпа, реализирана от Катлего Мфела. В следващата си контрола Южна Африка играе с Гватемала в понеделник.

В друга контрола Дания се наложи с 2:0 над Сенегал, но лошата новина за тима, че защитника Симон Кяер бе изнесен на носилка заради контузия на дясното коляно. Попаденията за Дания реализираха Кристиан Поулсен в 27-та и Томас Еневолдсен в 90-та минута.

Това бе последната проверка за тима на Дания, който днес пътува за РЮА. Вратарят на Гьотенбург Ким Кристенсен направи дебют за националния отбор, след като влезе като резерва на почивката. Дания играе с Холандия в първия си мач от група "Е" на Мондиала в Йоханесбург на 14-ти юни. Япония и Камерун са останалите два тима в групата. (БТА)

Контролни срещи от подготовката на отборите за участие на финалите на Световното първенство по футбол в Южна Африка от 11 юни до 11 юли:

Чили - Замбия - 3:0

Уругвай - Израел - 4:1

Беларус - Хондурас - 2:2

Дания - Сенегал - 2:0

Южна Африка - Колумбия - 2:1