2. Световен футбол
  3. Замбия шокира Сенегал

Замбия шокира Сенегал

Звездният тим на Амара Траоре отстъпи с 1:2 пред момчетата на Ерве Ренар в турнира за Купата на Африка

Два мача – две изненади. Това е равносметката от първия ден на турнира за Купата на африканците нации.

След като по-рано тази вечер един от домакините, Екваториална Гвинея, шокира Либия в първия двубой от надпреварата, сега, във втората среща от група „А”, също се получи малко очакван резултат.

Изненадата този път поднесе съставът на Замбия, наложил се с 2:1 над тима на Сенегал, в нападението на който личаха имената на Демба Ба (Нюкасъл) и голмайстора на Лига 1 – Муса Соу (Лил).

Въпреки серията от пет поредни победи на Сенегал обаче, символичните гости започнаха по-мотивирано срещата и откриха резултата още в 12-ата минута с попадение на Маюка, а в 20-ата неговият съотборник в ТП Мазембе – Калаба, вкара втория гол за Замбия.

В 74-ата минута резервата в състава на Сенегал Даме Н’Дойе все пак върна надеждите на своите за поне точка в мача, но те угаснаха с последния съдийски сигнал при резултат 1:2.

Така воденият от френския наставник Ерве Ренар тим оглави подреждането в група „А” заради по-добрата си голова разлика от Екваториална Гвинея, като и двата отбора имат по 3 точки.

Меси след хеттрика си: Продължаваме напред

„Със същия ентусиазъм“

Фаетон пред Мисиджан и ас на Уест Хем в класация

Фланговият футболист на ЦСКА изпревари бившия играч на Лудогорец и Михаил Антонио

Мексико победи САЩ в мач за историята (ВИДЕО)

Срещата бе последна за легендата Андрес Гуардадо

Бразилия се разправи с Перу - 4:0

Петкратният световен шампион Бразилия записа втора поредна победа в квалификациите от зона КОНМЕБОЛ за Мондиал 2026. Тимът на Тите разби с категоричното 4:0 тима на Перу в мач от 10-ия кръг

Гениален Лео Меси с хеттрик за Аржентина

Гениалната игра на Лионел Меси отново беше в основата за успеха на неговия национален отбор. Аржентина разгроми Боливия с 6:0 над в 10-ия кръг от квалификациите за Световното първенство през 2026 година.