2. Световен футбол
  3. Затварят стадион в Мексико заради феновете

Затварят стадион в Мексико заради феновете

Двубоят между Атлас и Гуадалахара беше прекратена за около 20 минути, след като фенове нахлуха на терена, за да се саморазправят с футболисти

Четвъртфиналната среща от първенството на Мексико по футбол между Атлас и Гуадалахара беше прекратена за около 20 минути, след като фенове нахлуха на терена, за да се саморазправят с футболисти.

Инцидентът се разигра при резултат 1:4 за Гуадалахара, а недоволните запалянковци на Атлас нахлуха на игрището, за да търсят обяснение от футболистите за поведението им. Уплашените играчи на Атлас веднага побягнаха към съблекалнята, за да не пострадат. Други фенове пък нападнаха треньора Томас Бой. Телевизионните записи показаха именно тичащи фенове по терена, а също така и сблъсъци между запалянковци и полиция във всяко от двете полувремена.

В крайна сметка органите на реда успяха да изтласкат агитката на Атлас на трибуните, а до края на мача повече голове не паднаха и тя завърши при този резултат. В първата среща двата отбора не си вкараха голове и Гуадалахара отива на полуфинал.

Президентът на Атлас Густаво Гусман заяви след мача, че инцидентите са предизвикани от крайната групировка Бара 51, на която ще бъде отказан по-нататъшен достъп до мачовете на тима. "Когато преди повече от една година поехме контрола върху клуба обявихме, че на мачовете са добре дошли всички привърженици на Атлас. Но днес им обявявам на хората от Бара 51, че на стадион Халиско няма място за тях, коментира още президентът.

Градската управа на Гуадалахара обяви, че стадионът се затваря за неопределен период от време. За отбора на Атлас това няма да е проблем в близките дни, тъй като отборът излиза във ваканция след отпадането в плейофите.

Меси: Първата цел е изпълнена