2. Световен футбол
  3. Жервиньо вкара два гола за Кот Д'Ивоар при 4:2 срещу Египет

Жервиньо вкара два гола за Кот Д'Ивоар при 4:2 срещу Египет

"Слоновете" загряха за Купата на Африканските нации, където започват срещу Того

Нападателят на Арсенал Жервиньо вкара два гол и помогна на Кот Д’Ивоар да победи Египет с 4:2 в контрола преди Купата на Африканските нации в ЮАР.

„Слоновете” първи допуснаха гол и Мохамед Абутрика изведе напред Египет с глава в 18-ата минута.

Кот Д’Ивоар обаче направи бърз обрат. Жервиньо изравни от дузпа в 38-ата минута, а Ласина Траоре от Анжи направи 2:1 пет минути преди паузата.

Жервиньо засече отблизо в мрежата за 3:1 в 54-ата минута, но Гедо почти веднага върна един гол за „фараоните” – 3:2.

Я Конан възстанови преднината от два гола 8 минути преди края и оформи крайното 4:2.

Кот Д’Иваор започва участието си в Купата на Африканските нации на 22 януари срещу Того в Група Д.

Перу излъга Уругвай и изплува от дъното

Перу победи Уругвай с 1:0 у дома и записа първи успех в квалификациите за Мондиал 2026

Роналдиньо си купи футболен отбор

Бразилската легенда вече е собственик на Грийнвил

Меси след 1:1 с Венецуела: Беше ужасно!

Капитанът на Аржентина недоволства от състоянието на терена

Бразилия обърна Чили до 2:1 с късен гол на Луис Енрике

"Селесао" се изкачи до четвъртото място в квалификационната група на Южна Америка