2. Световен футбол
  3. Жиняк класира Тигрес на полуфинал на Световното клубно първенство (ВИДЕО)

Жиняк класира Тигрес на полуфинал на Световното клубно първенство (ВИДЕО)

Мексиканците ще играят на 7 февруари срещу носителя на Копа Либартадорес

Мексиканският Тигрес победи корейския Улсан с 2:1 и се класира за полуфиналите на Световното клубно първенство. Със срещата помежду си двата тима откриха клубния Мондиал.

В герой за символичните домакини се превърна емблематичният френски нападател Андре-Пиер Жиняк, който реализира и двете попадения за състава си.

Преди това да се случи, в 24-ата минута Ким даде изненадващо предимство на съперника.

14 минути по-късно Жиняк изравни, а натискът на Тигрес се засили.

Резултатът от това бе почти незабавен, като в продължението на първата част голмайсторът Ким извърши нарушение в наказателното поле, а зад топката на бялата точка застана Жиняк. Той стреля точно и обратът стана факт.

В последните минути от двубоя играта загрубя, бяха показани нови 4 жълти картона, но все пак до изгонване на състезател на някой от двата състава не се стигна.

Във втория мач за деня играят катарският Ал-Духаил и египетският Ал-Ахли. Победителят от първия двубой - Тигрес ще играе на 7 февруари срещу носителя на Копа Либартадорес - Палмейрас.

На 8 февруари победителят от втория 1/4-финал играе с Байерн. Финалът и мачът за третото място са на 11 февруари на стадион стадионите "Ахмед бин Али" и Education City, които са за световното догодина.

От следващото издание Световното клубно първенство минава в нов формат. В него ще участват 24 отбора и ще се провежда на 4 години вместо Купата на конфедерациите.