2. Тенис
  3. Анди Мъри на полуфинал в Рио

Анди Мъри на полуфинал в Рио

Златният медалист от Лондон 2012 победи американеца Стив Джонсън

Анди Мъри отново беше изправен до стената, но във втори пореден мач се измъкна от много тежка ситуация и продължава защитата на олимпийската титла.

Златният медалист от Лондон 2012 победи американеца Стив Джонсън с 6:0, 4:6, 7:6 (2) и се класира за полуфиналите в Рио.

Началото на мача изобщо не предвещаваше драматичната развръзка в края. Мъри изигра безупречен първи сет, който продължи едва 25 минути.

В него шотландецът направи само една непредизвикана грешка, реализира три пробива от четири възможности и не даде нито един шанс на съперника.

Всичко на корта обаче се промени, след като непредизвикана грешка на световния номер 2 доведе до пробив в подаването му на старта на втория сет. Вдъхновен от спечеленото подаване на съперника, Джонсън започна да сервира доста по-добре и удържа аванса си до края.

Стигна се до решаващ трети сет, в който 26-годишният американец нанесе първи удар. Той реализира проби в седмия гейм, за да поведе с 4:3 и да се доближи само на два гейма от детронациятата на действащия олимпийски шампион.

Джонсън обаче не издържа на напрежението и не успя да затвърди пробива. Мъри направи бърз рибрейк за 4:4, а в последвалия тайбрек игра много по-спокойно и уверено от заемащия 22-ото място в световната ранглиста американец.

Шотландецът спечели продължилия близо 70 минути трети сет след 7:2 в дългия гейм, а с това и тежката битка с Джонсън след 2,11 часа игра.

В опит да се класира за втори пореден финал на олимпийски игри Мъри ще се изправи срещу победителя от двубоя между Кей Нишикори и Гаел Монфис.

В другия поток четвъртфиналите са Рафаел Надал срещу Томаш Белучи и Хуан Мартин дел Потро срещу Роберто Баутиста Агут.

Димитров: Табило е доста неудобен съперник

„Защото е левичар“

Гришо с победа за Европа на "Лейвър къп"

Димитров с впечатляващ обрат срещу чилиец

Яник Синер ще е посланик на Зимните Олимпийски игри през 2026г

Световният номер 1 ще е лицето на олимпиадата в Милано и Кортина д'Ампецо

Нестеров загуби на четвъртфиналите на сингъл на турнир по тенис в Румъния

Третият поставен в схемата българин отстъпи на Том Генч (Германия) с 6:3, 2:6, 4:6