2. Тенис
  3. Българин на финал на турнир по тенис в Анталия

Българин на финал на турнир по тенис в Анталия

Ето и подробностите за състезанието от сериите "Фючърс"

Янаки Милев се класира за първи път в кариерата си за финал в турнирите от сериите „Фючърс“ на Световната федерация по тенис ITF.

На турнира по тенис на клей в Анталия (Турция) с награден фонд 15 хиляди долара 18-годишният българин отстрани на полуфиналите водача в схемата Макс Хоукес (Нидерландия) с 6:2, 5:7, 7:6(5).

Двубоят продължи два часа и 38 минути. Милев бе убедителен в първия сет, поведе с 5:1 и спечели с 6:2, но във втората част допусна обрат от 3:2, но 3:4 и изпусна инициативата. Хоукес изравни сетовете след 7:5 в своя полза. Крайният победител бе определен след тайбрек в третия сет, в който българинът надделя.

Съперник на Янаки Милев в мача за трофея в Анталия ще бъде вторият поставен в схемата Рудолф Молекер (Германия). За българина предстои и мач от полуфиналите при двойките в тандем с Рубен Господжинацки (Италия).