2. Тенис
  3. Четирима българи се класираха за втория кръг на тенис турнира в Пазарджик

Четирима българи се класираха за втория кръг на тенис турнира в Пазарджик

Симон Антони Иванов, Александър Василев, Габриел Донев и Илиян Радулов се класираха за втория кръг на сингъл на международния турнир за мъже на клей в Пазарджик с награден фонд 15 хиляди долара, съобщи официалният сайт на Българската федерация по тенис.

Симон Антони Иванов, поставен под №4 в схемата, победи с 6:2, 6:2 за 83 минути срещу Лоренцо Ватерони (Италия), "щастлив губещ" от квалификациите. На осминафиналите Иванов ще играе срещу Леонардо Роси от Италия. Роси елиминира в драматичен мач преминалия през квалификациите българин Виктор Марков със 7:6(8), 5:7, 7:6(7).

18-годишният Марков пропусна три мачбола за да спечели срещата. Българинът изпусна аванс от 5:3 гейма в първия сет, в това число и общо три сетбола. Той все пак успя да изравни след ключов пробив за 6:5 във втората част. Виктор изостана с 0:2 в третия решителен сет, но след това поведе с 5:3. При 5:4 Марков изпусна мачбол и допусна пробив за 5:5. В тайбрека Виктор изпусна още два мачбола и загуби с 7:9 точки.

16-годишният Александър Василев елиминира за малко повече от час и половина сънародника си Мартин Димитров със 7:6(5), 6:3 в мача между двамата участващи с "уайлд кард" и записа първа победа в състезание за мъже от веригата на Световната федерация (ITF). За място на четвъртфиналите тийнейджърът ще се изправи срещу поставения под номер 8 Денис Клок (Русия).

Габриел Донев пък постигна обрат срещу французина Максенс Бровий след 2:6, 6:4, 6:4 и във втория кръг ще срещне номер 1 Филип Кристиан Жану (Румъния). Донев изоставеше със сет и 0:3 във втория сет, но спечели 9 от следващите 10 гейма и направи обрат. Във втория кръг Габриел ще срещне номер 1 Филип Кристиан Жану (Румъния).

Държавният шампион на открито за 2022 година Илиян Радулов победи аржентинския квалификант Викторио Маркисели с 6:1, 6:3 за 67 минути игра. Така той очаква Влад Андрей Данку (Румъния).

В надпреварата на двойки поставените под номер 2 Габриел Донев и Симон Антони Иванов се класираха за полуфиналите след категоричното 6:0, 6:2 над румънците Михай Маринеску и Драгош Попянга.

Валежите в Пазарджик и днес забавиха програмата на турнира, след като вчера заради дъжда не се изигра нито една среща от надпреварата.