2. Тенис
  3. ЧУДЕСНО! Гришо е на четвъртфинал във Вашингтон (ВИДЕО)

ЧУДЕСНО! Гришо е на четвъртфинал във Вашингтон (ВИДЕО)

Димитров победи с 2:0 Руусувуори

Григор Димитров записа втора победа на турнира от сериите 500 във Вашингтон, побеждавайки с 2:0 6:4; 6:3 Емил Руусувуори от Финландия.

Гришо имаше нужда малко над час и половина, за да продължи напред в американската столица.

Първият сет започна равностойно и двамата тенисисти взимаха подаванията си. Гришо проби в шестия гейм, но финландецът направи рибрейк. При 5:4 в полза на българина, Руусувуори сервираше за оставане в сета, но хасковлията се възползва от втория си сетбол и спечели първата част с 6:4.

Във втория сет Григор пое инициативата в четвъртия гейм с нов пробив, а при 5:2, българинът получи мачбол, който беше спасен от световния номер 55. В следващия гейм, българинът не загуби и точка, с което затвори мача.

На четвъртфиналите, Григор ще се изправи срещу победителя от сблъсъка Юго Умбер-Йосуке Ватануки.