2. Тенис
  3. ЕПИЧНО! Гришо се върна от Ада, за да спечели на старта на US Open (ВИДЕО)

ЕПИЧНО! Гришо се върна от Ада, за да спечели на старта на US Open (ВИДЕО)

Българинът губеше с 0-2 сета и спаси няколко мачбола

Григор Димитров започна участието си на US Open 2023 по възможно най-драматичния начин. Той победи с 3:2 сета Алекс Молчан след над 4 часа и 20 минути игра. Българинът загуби първите два сета в мача и спаси няколко мачбола преди да се поздрави с успеха.

Димитров не успя да достигне до нужния пробив в първите два сета на мача и те трябваше да се решат в тайбреци. Първият такъв беше маратонски, но все пак Молчан го спечели при 11-9.

Вторият сет отново влезе в решителен 13-ти гейм и там словакът беше по-убедителен, печелейки го на пет.

След загубените два сета Димитров показа познатото си ниво и разби Молчан в третия сет, давайки му само един гейм за 6-1. Четвъртата част също беше за българина, който успя да направи ценен пробив в края на сета и го затвори при 7-5.

Решителната пета част вървеше гейм за гейм до 2-2, но Молчан успя да вземе своя гейм, след което проби и спечели още един свой сервис гейм, за да поведе с 5-3. Той имаше нужда от медицинска помощ преди осмия гейм, който отиде в сметката на Григор Димитров. Молчан можеше да затвори мача на свой сервис, но вместо това Димитров проби и запази шансовете си.

В десетия гейм Гришо спаси мачбол и изравни до 5-5. След това двамата размениха по един сервис гейм и се стигна до третия тайбрек в срещата. Той започна добре за българина, който бързо взе мини пробив и после поведе с 2:0, но направи няколко грешки, които го поставиха в догонваща позиция про 2-4. След това обаче резултатът беше изравнен до 4-4. Димитров стигна до 6-5, но Молчан изравни след страхотно разиграване.

Григор стигна до 7-7, но изгуби второто си подаване и даде шанс на Молчан да поведе с 9-7, както се и случи. Григор спаси първия мачбол и с невероятен дроп шот отново изравни до 9-9. Последва отличен сервис на българина и първи мачбол за него, който успя да спечели, с което и мача!