2. Тенис
  3. Фонини наказа Григор Димитров пред родна публика (ВИДЕО)

Фонини наказа Григор Димитров пред родна публика (ВИДЕО)

Третия сет българинът загуби на нула

Григор Димитров напусна турнира от сериите Мастърс в Рим във втори кръг, след като загуби двубоя си срещу Фабио Фонини в три сета 6-7 (9-11), 6-4, 0-6.

В първите два сета играта бе равностойна, но в третия Фонини бе пълновластен господар на корта и съвсем заслужено стигна до успеха. Интересът към срещата бе голям и кортът "Pieterangeli" се пръскаше по шевовете.

Италианецът спечели първата част с малко късмет в тайбрека, а във втората хасковлията на два пъти повеждаше с пробиви, Фонини успя да върне само един и резултатът в сетовете бе изравнен.

Третият решителен сет започна неприятно за нашия тенисист, който допусна ранен пробив и Фонини поведе с 2-0, после го затвърди и преднината му стана 3-0. Последва нов пробив на представителя на домакините и при 4-0 всичко вече бе решено в мача. Григор като че ли се предаде и отстъпи и в следващите два гейма.

Двубоят продължи 2 часа и 17 минути. Това бе трети пореден мач между двамата на турнири на клей през сезона. Димитров спечели първите два в Монте Карло и Мадрид, но днес Фонини успя да вземе частичен реванш.

В следващия етап (1/8 финали) той ще играе с Томаш Бердих.

Яник Синер ще е посланик на Зимните Олимпийски игри през 2026г

Световният номер 1 ще е лицето на олимпиадата в Милано и Кортина д'Ампецо

Нестеров загуби на четвъртфиналите на сингъл на турнир по тенис в Румъния

Третият поставен в схемата българин отстъпи на Том Генч (Германия) с 6:3, 2:6, 4:6