2. Тенис
  3. Гаске и болката пречупиха Григор Димитров на "Ролан Гарос" (+видео)

Гаске и болката пречупиха Григор Димитров на "Ролан Гарос" (+видео)

Гришо загуби с 1:3 сета в Париж (7-5, 5-7, 2-6, 3-6) от местния любимец Ришар Гаске

Българското участие на сингъл на турнира от Големия шлем „Ролан Гарос” приключи. Григор Димитров се бори храбро срещу Ришар Гаске, но контузия във втория сет довърши шансовете му да се противопостави на поставения под номер 17 в основната схема французин Ришар Гаске. Така Гришо последва примера на Цветана Пиронкова и отпадна във втория кръг на Откритото първенство на Франция.

Димитров първи допусна пробив в своя сервис, но реагира отлично в първия сет, върна пробива, а при 5:5 проби още веднъж, за да вземе ключово предимство. При 6:5 в своя полза хасковлията не допусна разколебаване и затвори първия сет при 7-5.

Вторият сет беше още по-равностоен. Всеки от двамата печелеше своето подаване и мачът вървеше гейм за гейм. Най-решителният момент за изхода на целия двубой дойде при 5:4 за Димитров и 40:30 при сервиса на Гаске. Едно разиграване с над 30 удара доведе до много тичане по корта и Гришо изпита болка в бедрото и се свлече на земята след последния удар. Гаске спечели гейма, изравни за 5:5, а Григор трябваше да продължи мача с контузия. Тя обаче не му позволи да разкрие пълния си потенциал и вторият сет бе загубен 5-7.

В третия сет физическите проблеми на най-добрия български тенисист излязоха на преден план, придвижването му по корта беше много по-бавно и представителят на домакините зарадва Париж с 6-2 в своя полза.

Григор доказа, че е мъж и държеше равен резултата до 2:2 в 4-ия сет, когато след няколко равенства 40:40, Гаске се добра до пробива, който търсеше и нещата станаха необратими. Номер 20 в света затвори мача при 6-3 и с това спечели и мача с 3:1 сета (5-7, 7-5, 6-2, 6-3) и продължава в третия кръг.