2. Тенис
  3. Григор Димитров грабна титлата в Трир

Григор Димитров грабна титлата в Трир

Българинът спира серия от 22 месеца без спечелен турнир

Григор Димитров триумфира с титлата на фючърса с награден фонд $10,000 в германския град Трир, след като във финалния двубой се наложи с 4-6 6-1 6-4 над поставения под №3 Давид Гофен и по този начин сложи края на черната серия от 22 месеца без спечелен турнир на сингъл.

В предишните си три финала Гришо постигна три победи, а през днешния ден спази тази традиция и въпреки че загуби първия сет, най-добрият български тенисист демонстрира шампионски характер и достигна до обрат, донесъл му четвърта титла на турнири от серията Фючърс.

Двубоят започна с преднина от 3-0 в полза на 19-годишният българин, но настъпи неочакван срив в играта му, Гофен спечели пет поредни гейма, а при 5-4  нямаше проблеми при затварянето на сета.

Втората част отново започна с аванс от 3-0 за Гришо, но този път последваха нови два гейма и преднина от 5-0. Белгиецът спря серията на Димитров, но нов гейм в полза на българина доведе до изравняване на резултата в сетовете.

В началото на третата решителна част Григор имаше сериозни проблеми, но успя да измъкне изключително оспорван гейм, изравни за 1-1, а след това спечели още четири поредни гейма, осигурявайки си аванс от 5-1. При 5-2  и свой сервис Григор Димитров пропусна мачбол, белгиецът върна единия пробив, но при втория си опит Гришо не сгреши, когато сервираше за мача и след 110 минути игра спечели четвъртата в кариерата си титла на турнири от сериите Фючърс.

След триумфа в Трир 19-годишният българин си осигури 18 точки за ATP ранглистата, които ще го изкачат с близо 15 места напред до около №290.

През следващата седмица най-добрият български тенисист ще играе в Модена (Италия) на фючърса с награден фонд $15,000, където евентуална титла би му донесла 27 точки и попадане в Топ 260 на света, а това ще му даде сериозни шансове за участие в квалификациите на US Open.

Източник: tenniskafe