2. Тенис
  3. Григор Димитров лесно мина във втория кръг на "Ролан Гарос"

Григор Димитров лесно мина във втория кръг на "Ролан Гарос"

Колумбиецът Алехандро Фая се отказа след само 11 гейма игра в Париж, Гришо срещу Кузнецов или французин в следващия мач

Григор Димитров извади късмет и се класира за втория кръг на „Ролан Гарос” само след 11 гейма игра срещу колумбиеца Алехандро Фая. Мачът започна със закъснение заради дъжда над Париж, но Гришо спечели първия сет с 6-4, а при 1-0 за него във втория Фая се отказа заради контузия.

Първият сет премина напрегнато. Колумбиуецът проби пръв в считания за ключов от специалистите седми гейм. Григор спаси две точки за пробив след 0-40 с ас и печеливш удар, но третият шанс бе оползотворен от Фая. Димитров обаче не се стресна и веднага повиши нивото си на игра, като спечели следващите три гейма. Хасковлията върна пробива, след като Фая водеше с 40:0 в своя сервис и изравни за 4-4. Съперникът му остана неприятно изненадан, а Григор взе следващите два гейма и затвори сета с 6-4.

В началото на втория сет Фая имаше точка за пробив, но Григор се справи и взе откриващия гейм. Последва медицински таймаут и в крайна сметка Фая се отказа заради проблеми с лакътя.

В следващия кръг Григор ще играе срещу победителя от мача на Алекс Кузнецов (№171) с получилия „уайлд кард” 19-годишен французин Лука Пуи.