2. Тенис
  3. Григор Димитров на четвъртфинал в Монте Карло (ВИДЕО)

Григор Димитров на четвъртфинал в Монте Карло (ВИДЕО)

Българинът отстрани седмия в световната ранглиста по тенис

Най-добрият български тенисист Григор Димитров се класира за четвъртфиналите на турнира на червени кортове от сериите "Мастърс" в Монте Карло с награден фонд 5,8 милиона евро.

Димитров надделя над седмия в световната ранглиста и поставен под номер 4 Каспер Рууд (Норвегия) с 6:3, 7:5 за 92 минути.

30-годишният хасковлия започна отлично мача срещу миналогодишния полуфиналист и поведе с 5:1 гейма, което се оказа решаващо за успеха в първия сет.

Втората част вървеше равностойно и без възможности за пробив до 12-ия гейм, в който Димитров поведе с 40:0 при подаване на съперника и реализира третия си мачбол.

Българинът беше много ефективен за сервис, като спечели 93 процента (27 от 29) от точките при вкарано първо подаване. Той пласира 23 печеливши удара срещу 12 на норвежеца.

С успеха хасковлията си осигури 136225 евро и 180 точки за световната ранглиста, в която заема 29-ото място. Следващият му съперник ще бъде победителят от двубоя между номер 11 Хуберт Хуркач (Полша) и Алберт Рамос-Виньолас (Испания).

Димитров: Табило е доста неудобен съперник (ВИДЕО)

„Защото е левичар“

Гришо с победа за Европа на "Лейвър къп"(ВИДЕО)

Димитров с впечатляващ обрат срещу чилиец

Яник Синер ще е посланик на Зимните Олимпийски игри през 2026г

Световният номер 1 ще е лицето на олимпиадата в Милано и Кортина д'Ампецо

Нестеров загуби на четвъртфиналите на сингъл на турнир по тенис в Румъния

Третият поставен в схемата българин отстъпи на Том Генч (Германия) с 6:3, 2:6, 4:6