2. Тенис
  3. Григор Димитров отпадна във 2-рия кръг в Кремона

Григор Димитров отпадна във 2-рия кръг в Кремона

Най-добрият български тенисист Григор Димитров загуби мача си от 2-рия кръг на турнира ATP Challenger Tour.

Турнирът, който е с награден фонд 300 000евро, се провежда в Кремона (Италия). Димитров падна с 2:0 сета – 3-6, 5-7 – от германеца Матиас Бахингер.

Мачът между двамата продължи час и 17 минути. В първия сет българинът допусна ранен пробив. След това на два пъри Димитров имаше шанс да пробие своя съперник, но не успя.

Вторият сет тръгна добре за българския тенисист, който си осигури преднина от 3:1 гейма.

Въпреки това Димитров не успя да издържи на напъните на Бахингер и загуби сета, а респективно и срещата.

Въпреки това Григор Димитров ще получи 530 евро от наградния фонд на турнира и 6 точки за световната ранг листа.